Inwestor przegrywa walkę sądową z Bithumb w przypadku wycieku danych w 2017 r.

Użytkownik mówi, że stracił dużo pieniędzy z powodu zaniedbania Bithumb’a.

Według agencji informacyjnej Yonhap, giełda Bithumb nie będzie musiała zwracać pieniędzy inwestorowi kryptograficznemu, który straciłby 401.000 dolarów po naruszeniu danych w 2017 roku przez firmę.

Sędzia Sądu Najwyższego orzekł, że mężczyzna (zidentyfikowany jako „pan A“ ze względu na prywatność) nie był w stanie udowodnić, że jego dane zostały narażone na szwank podczas zdarzenia. W związku z tym wymiana nie będzie odpowiedzialna za fundusze pana A, które zostałyby utracone.

Pan A twierdził, że posiadał w wymianie fundusze Korean Won (KRW) i że naruszenie danych naruszyło dostęp do jego danych osobowych.

Hakerzy rzekomo wykorzystali swoje środki z KRW na zakup Ethereum (ETH), a następnie przekształcili je w fiat w czterech oddzielnych transakcjach.

Wcześniej kilku innych użytkowników Bithumb próbowało pociągnąć giełdę do odpowiedzialności za straty wynikające z naruszenia danych. Sędzia orzekł jednak w dniu 3 września o odrzuceniu dwóch z trzech roszczeń – za 126.000 dolarów i 38.000 dolarów. Trzeci użytkownik otrzymał 5 000 USD (znacznie mniej niż jego straty), gdy sąd uznał, że Bithumb jest częściowo odpowiedzialna w tej konkretnej sprawie.